Pirkstu nospiedumu uzlabošana ar Novel metodi 2018-07-11T23:50:27+00:00

Project Description

Pirkstu nospiedumu uzlabošana ar Novel metodi

Foster + Freeman nepārtrauktais pētījums un izstrāde pirkstu nospiedumu pierādījumu jomā ir radījusi jaunas metodes latento izdruku uzlabošanai uz sarežģītām virsmām.

Anti-Stokes pulveru identificēšana IR gaismā Crime-lite_ASV

Ērti izmantojama sistēma apslēptu, ar Anti-Stokes pūderiem apstrādātu pirkstu nospiedumu izpētei

Crime-lite ASV ir ērti izmantojama apskates ierīce, kas paredzēta nesen ieviesto infrasarkano Anti-Stokes pirkstu nospiedumu pūderu stimulēšanai.

Anti-Stokes ir foto luminiscējošs process, kas ir standarta fluorescēšanas pretstats. Īso viļņu garumu vietā gaisma tiek pārveidota garajos viļņu garumos un pašreizējie Anti-Stokes pūderi absorbē neredzamu infrasarkano gaismu un pārveido to īsākos viļņu garumos, kuri ir redzami ar aci.

Tas gandrīz pilnībā novērš nefluorescējošo fonu, ļaujot saskatīt tikai pirkstu nospiedumus. Lieliskus rezultātus var iegūt ar pirkstu nospiedumiem uz ‘aizņemtiem’ daudzkrāsainiem foniem un materiāliem, kas staro viļņu garumos, kuri ir līdzīgi ierastajiem pirkstu nospiedumu apstrādes līdzekļiem.

Crime-lite ASV ietilpst:

 • pirmās klases lāzera apskates kamera ar bloķēšanās funkciju drošībai (aptuveni 510mm W x 425mm D x 250mm H);

 • 2 x 6 vatu 976nm lāzeri;

 • balts LED iekšējais apgaismojums centrēšanai;

 • lāzera apgaismots laukums 45mm x 60mm;

 • lāzeri bloķējošs pirkstu nospiedumu apskates/attēlu veidošanas logs;

 • lietošanai ar infrasarkano, absorbējošo Anti-Stokes pirkstu nospiedumu pūderi;

 • elastīgs turētājs (attēlā) un dokumentu novietne ar pielāgojumu augstumu.

Termālā pirkstu nospiedumu identificēšana TFD2

Vienkārša, ekonomiska metode bez ķīmisko vielu izmatošanas pirkstu nospiedumu noteikšanai un vizualizēšanai.

Izstrādāta un ražota uzņēmumā Foster + Freeman Ltd., TFD-2 iezīmē apvērsumu apslēpto pirkstu nospiedumu noteikšanā un pastiprināšanā, attīstot tos nedestruktīvā, termiskā veidā.

Pirmā savā grupā, TFD-2 ir automatizēta ierīce ar augstu caurplūdumu, kas spēj atklāt pirkstu nospiedumus uz lieliem dokumentu apjomiem.

Pierādījumu novieto uz transportiera, kas tiek darbināts ar motoru, un izvada cauri TFD-2 uzlabotajam sildelementam. Īsā temperatūras paaugstināšanās izraisa ķīmisku reakciju starp apslēptajiem pirkstu nospiedumiem un papīra virsmu, veidojot fluorescējošu blakusproduktu, kas kļūst redzams spilgtā gaismā (Crime-light Blue vai Crime-light Blue/Green ar atbilstošiem filtriem).

Izmantojot skārienpaneļa ekrānu, lietotājs var kontrolēt izstrādes procesu, variējot transportiera ātrumu un karstuma avota intensitāti. Termiskajai apstrādei pakļauto pierādījumu aizsargā transportiera sablīvējumu noteikšanas funkcija un bez kontakta IR sensors precīzam papīra temperatūras monitoringam. Bez kontakta Kevlar tīklotais dokumentu atbalsts būtiski samazina iespējamo kaitīgo vielu pārnesi.

Noziegumu izmeklēšanā, ja nepieciešama biroja dokumentu apskate lielos apjomos, TFD-1 izmantošana būtiski samazina apskates laiku un nepieciešamo personāla daudzumu.

Termiskās atklāšanas procesu var veikt laboratorijā vai nozieguma vietā, tas sniedz nozieguma izmeklētājam lielas priekšrocības pār tradicionālajām pirkstu nospiedumu atklāšanas metodēm:

 • apslēptos pirkstu nospiedumus var atklāt dažu sekunžu laikā;

 • nav nepieciešams ķīmisks process;

 • bez kontakta sistēma samazina iespējamo kaitīgo vielu pārneses risku;

 • augsts caurplūdums samazina meklēšanas laiku;

 • atklātajiem pirkstu nospiedumiem lieliski un detalizēti redzams ādas rievojuma raksts un kontrasti;

 • var secīgi lietot ar ķīmiskajiem līdzekļiem, tostarp, inhidrīnu un DFO;

 • lietošanai nozieguma vietā vai laboratorijā.